آموزش میوه آرایی

تزيين با گل خشك

در اين جلسه در رابطه با هنر تزيين با گل خشك مطالبي را بيان ميكنيم.

هنر تزيين با گل خشك از سال 1850 ميلادي رواج يافت. دليل روآوري به اين هنر علاقه‌مندي مردم به نگه‌داري از گل‌ها به همان شكل اوليه بوده است، چرا كه از پژمرده شدن گل‌ها حسرت بسيار ميخوردند. علاوه بر اين چون در تمام فصول سال به گلهاي تازه دسترسي نداشتند، لذا گلها را خشك ميكردند تا بتوانند از آن‌ها در تزئينات مختلف استفاده كنند.

تمامي تزئيناتي كه با گلهاي تازه و طبيعي صورت ميگيرد مثل حلقه گل، سبد گل، دسته گل و ... با گل‌هاي خشك نيز انجام ميشود. تمام طرحهايي كه در رابطه با گل‌آراييهاي مدرن و سنتي توضيح داديم (مثل طراحي مثلثي، هلالي، عمودي و ...) مبنايي براي تزئينات گل‌هاي خشك نيز مي‌باشند.

تنها ايرادي كه در رابطه با گلآرائي خشك مطرح مي‌شود اين است كه گلهاي خشك فاقد عطر و بوي گل‌هاي طبيعي و تازه هستند. لذا به منظور جبران اين كاستي كمي عطر بر روي آن‌ها ميپاشيم. البته گلآرايي خشك نياز به مراقبتهاي ويژه مانند گلهاي تازه ندارد و به مدت طولاني در تزئينات ساخته شده به همان شكل باقي ميماند.

بعضي از گل‌ها در فصل رويشي خود بر روي بوتههايشان خشك ميشوند ولي بعضي از آن‌ها را بايد به روشهاي مختلف خشك كرد. بهترين زمان چيدن گل جهت خشك كردن آن، روزهاي آفتابي است. البته توجه داشته باشيد كه گلهاي چيده شده نبايد به صورت غنچه باشند، بلكه بايد كاملاً باز شده باشند. گل به حالت غنچه خوب خشك نميشود و انتهاي آن تيره رنگ ميشود. حتماً بايد گلهاي تازه و با طراوت چيد و از چيدن گلهاي پژمرده پرهيز نمود. و هم‌چنين گلهاي باران خورده و خيس براي خشك كردن به هيچ وجه مناسب نيستند.

در هنگام چيدن گلها يك ظرف آب همراه داشته باشيد و گلهاي چيده شده را در آن قرار دهيد تا زود پژمرده نشوند. هم‌چنين دو عدد ظرف در دار براي گذاشتن برگ‌هاي چيده شده همراه داشته باشيد (براي حفظ رطوبت برگ‌).

معمولا ‌ً در گلآرايي خشك همانند گل‌آرايي تازه از سه نوع گل استفاده ميشود. برگها و شاخههاي سبز مانند اُكاليتوس، انواع پر كننده‌ها مثل استاتيس و گلهاي تازه مثل گل رز، آفتاب گردان و داودي، كه تمامي اين‌ها براي خشك كردن مناسب هستند.

 

 

* راه‌هاي خشك كردن گل‌ها
در زمان‌هاي قديم گلها و برگهاي چيده شده را دسته ميكردند و آن‌ها را بر روي اجاق خشك ميكردند ولي امروزه براي خشك كردن گلها راه‌ها و روشهاي بسياري وجود دارد.

 

 

اين روشها عبارتند از:

- خشك كردن گلها در هواي آزاد؛

- آويزان كردن گلها، يا تكنيك ايستاده؛

- خشك كردن گلها با مواد شيميايي؛

- خشك كردن توسط فريز (Freeze) كردن؛

- خشك كردن با پرس كردن گلها؛

- خشك كردن توسط اجاق.


پرس كردن گلها و خشك كردن آن‌ها در هواي آزاد از روشهاي سنتي است. از صدها سال پيش اين دو روش مورد استفاده قرار گرفته است ولي خشك كردن بوسيله مواد شيميايي و فريز كردن از روش‌هاي جديد است.

براي خشك كردن گلها بهتر است آنها را از هم جدا كنيم و گل‌هاي ظريف و درشت را در دسته‌هاي جداگانه قرار دهيم. هم‌چنين بايد مطمئن باشيم كه گل تازه است و حالت پژمردگي ندارد، شكوفهها كاملاً باز شدهاند و رطوبت‌شان را از دست دادهاند. غنچهها را هيچ وقت با دست باز نكنيد بلكه صبر كنيد تا بطور طبيعي باز شوند.

براي گرفتن رطوبت گل ابتدا گل را در گلدان بي آب به حالت ايستاده قرار مي‌دهيم. چنانچه رطوبتي در گل باشد به ساقه منتقل شده و به سمت پايين ساقه ميآيد. سپس با كوتاه كردن انتهاي ساقه رطوبت را از آن خارج مي‌كنيم.

 

 

خشك كردن گل در هواي آزاد
بهترين و سريعترين روش خشك كردن گلها بطوريكه هم رنگ آن‌ها ثابت بماند و هم كيفيت آن‌ها زياد تغيير نكند همان روش خشك كردن گل در هواي آزاد است.

مكاني كه گلها را در آن‌ جا خشك ميكنيم بايد داراي امكانات و شرايط خاصي باشد كه عبارت است از:

- چرخش هواي مطلوب در محيط وجود داشته باشد؛

- گرماي محيط بين 70 تا 90 درجه فارنهايت باشد؛

- هواي محيط خشك بوده و مرطوب نباشد؛

- نور آفتاب در محيط نباشد (مكان سايه باشد زيرا نور آفتاب باعث تغيير رنگ يا رنگ‌پريدگي گل‌ها مي‌شود)؛

- محيط زياد بزرگ نباشد و تعداد گل‌ها هم خيلي زياد نباشد؛

- وجود شومينه يا اجاقي كه به خشك شده گل‌ها كمك كند نيز مفيد است.

 

 

خشك كردن گل به روش آويزان كردن
در روش آويزان كردن ابتدا گلها را بطور افقي در روي كاغذ يا روزنامه قرار داده و دسته ميكنيم و سپس طوري كه سَر گلها به طرف پايين باشند آن‌ها را آويزان ميكنيم

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   •