آموزش میوه آرایی

فنگ شویی برای میز (میز کار، میز مطالعه و...)

اولین قدم..ببینید میزتون کجا قرار گرفته/؟میزتون نباید جلوش دیوار باشه...بهتره دیوار پشتش باشه...اگه دیوار جلوتون باشه مثل اینه که یه مانعی جلو روتونه..کلا اگه دقت کنید حس می کنید که آدم کلافه می شه یا زود خسته می شه...ترجیحا میز باید رو به در ورودی باشه...کلا یه جوری که مسلط به اتاق باشین...حتی اگه نمی تونین جاشو تغییر بدین یه آینه رو میز بذارین که درو ببینید
مطلب بعدی مرتب بودن روی میزه...به هم ریختگی روی میز ما رو دچار حس گیجی می کنه...پس روی میزمون رو مرتب می کنیم
در فنگ شویی جهتها خیلی مهمند...هر جهتی یه ویژگی ای داره...مثلا برای طراحی یه خونه پیشنهاد فنگ شویی برای قرار گیری آشپزخانه..اتاق...نشیمن و ...بر اساس این جهات هست که متفاوت با دانسته های ما نیست..هموناست ولی دلایلش خوب خیلی جالبه....حالا در مورد میز کار هم این جهات رو اعمال می کنه که مثلا چه چیزهایی کجای میز قرار بدیم تا با دیدن اونا حواسمون به یه سری چیزا باشه
وسط میز مهمترین جای میزه ..مرکز نیرو...پس اگه رو میزتون کامپیوتر هست حتما وسط باشه...یا هر چیز دیگری که بخش اصلی کارتون هست رو وسط قرار بدید
یکی از مسائل مهم هنگام کار حفظ خونسردی است...در فنگ شویی جهت چپ نشان دهنده خونسردی و شجاعته(جنوب غربی:خونسردی...شمال غربی:شجاعت
گفته می شه ترجیحا یک تمثال مذهبی یا کارت پستالی از طبیعت در این بخش قرار داده بشه
سمت راست هم مربوط به توجه و ارتباطات هست....بهتره در این سمت یک کره زمین و چند شاخه گل قرار داده بشه...کره زمین برای اینکه یعنی شما طالب مشتریان زیادی هستید و این حس نا خوداگاه در شما تقویت بشه
از اونجایی که کامپیوتر یکی از اصلی ترین منابع تجارت هست باید سعی کنیم صفحه آن را همیشه تمیز کنیم...این کار اولین تاثیر مثبت رو روی خودمون داره...همونطوری که می دونیم گرد وغبار روی صفحه کامپیوتر خیلی هم خطرناک هستند....
توصیه میشه که حتما وقتی کامپیوتر خاموش هست (کامپیوتر داخل اتاقمون) روشو بپوشونیم...خصوصا روی صفحه مانیتور رو...اگه بخصوص محل خوابیدن ما هم توی همون اتاق باشه...در مورد آینه هم همینطوره
برای تصویرپس زمینه، زمینه ای که توش رنگ ارغوانی ملایم باشه به ذهن آرامش بیشتری می ده
کلا فنگ شویی مخالف هر گونه انباشتگی است...در هر زمینه ای...در این مورد هم باید روی دسکتاپ خیلی خلوت و منظم باشد...و برای اینکه این احساس به ما دست ندهد که سرمان با انبوهی از کار تلنبار شده این نظم و ترتیب رو در همه فولدرها و درایوها و... باید رعایت کنیم...همچنین از تلنبار شدن ایمیلها نیز باید خودداری شود

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

۹ نکته درباره کوسن‌ها

۱) کوسن‌ها، بالش‌های کوچک به اشکال گوناگون هستند که روی مبل‌های راحتی برای ایجاد راحتی بیشتر و زیباسازی فضا استفاده می‌شود.
۲) اگر کوسن‌ها را به‌رنگ طلایی انتخاب می‌کنید، بهتر است برای رومیزی جلوی مبل یا میزهای کناره، از همان پارچه استفاده کنید. این کار نشانگر حسن سلیقه شما است و هماهنگی زیادی در منزل به وجود می‌آورد.
۳) کوسن‌هایی با طرح گلیم و گبه و آثار سنتی که اغلب رنگ‌های گرم دارند، روی کاناپه‌های مخمل و پارچه‌ رنگ گرم برای مثال قهوه‌ای و گل‌بهی و طلایی و زرشکی زیبا می‌شوند اما برای یک مبل مدرن سفید و آبی مناسب نیستند.
۴) اگر برای مبلمان استیل کوسن می‌خواهید، پارچه‌ای هماهنگ با رنگ مبل انتخاب کنید. نواردوزی و شرابه‌های ابریشمی چهار طرف فراموش نشود.
۵) کوسن‌های گران‌قیمت که سرمه‌دوزی دارند، می‌توانند مانند مبل، روکش پارچه‌ای داشته باشند. یک پارچه کمی گشادتر را برای این کوسن‌ها بدوزید.
۶) کوسن‌های پولیشی به طور معمول اشکال فانتزی مانند قلب و عروسک‌ دارند و در اتاق کودکان و اتاق نشیمن شلوغ جوان‌پسند استفاده می‌شوند، اما در تابستان به‌دلیل جذب گرما مناسب نیستند.
۷) اگر برای شما کوسنی زیبا هدیه آوردند مبارک باشد اما اگر در خانه مصرف کوسن ندارید، می‌توانید داخل آن را پر نکنید و از آن به عنوان رومیزی‌ کوچک استفاده کنید.
۸) کوسن‌ها اشکال و انواع مختلف دارند؛ از استوانه تا بالشتک مربع گرفته تا ابریشم و گلیم و سرمه‌دوزی و پولیشی ساده و گلدوزی حتی قلاب‌باقی. از خلاقیت‌تان استفاده کنید و کوسنی با طرح و نقش دلخواه خودتان طراحی کنید.
۹) کوسن زیبا است و اگر به جا استفاده شود، نشانگر سلیقه صاحبخانه‌ است اما اگر مبل خانه را دوست ندارید یا مبل شما کهنه است پولتان را خرج کوسن نکنید چون فقط چند روزی نگاهتان تازه می‌شود و باز ناراضی می‌شوید، اگر مبل را عوض کنید، راحت‌تر خواهید بود.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

نکاتی در مورد فنگ شویی

یکی از اصول اولیه و بسیار مهم فنگ شویی ، پاکیزگی و مرتب نمودن هرگونه انباشتگی است. انباشتگی باعث تخلیه انرژی محیط می شود.کمد های پر از البسه ای که هیچ وقت پوشیده نمی شوند ، وسایل الکتریکی برقی خرابی که تعمیر نشده اند ، کیف های مملو از وسایلی که استفاده ای ندارند ، و هرگونه شیئ بی مصرف دیگر به جز اینکه دائم به شما کارهایی که هنوز انجام نداده اید را یادآوری کنند ، سود دیگری ندارند.و انرژی فکری و احساسی شما را تحلیل می برند
این نکته در مورد انباشتگی وسایل بزرگ تر هم کاربرد دارد ، مانند مبل ،اتومبیل و غیره.برای مثال آیا بیش از دو دست مبل در نشیمن منزلتان وجود دارد؟چرا؟آیا انبار یا بالکنتان با وسایل مختلف ، جعبه ها و اشیای بی مصرف دیگر پر شده است ؟ اگر دلیل قانع کننده ای برای نگهداشتن همه این وسایل ندارید ، همین امروز از شرشان خلاص شوید.
اصل دیگر دقت در رنگ محیط اطرافتان است. رنگ ها می توانند بر کیفیت و چگونگی احساس و تفکر شما تاثیر گذار باشند.یک روش خوب برای افزایش انرژی محیط پیرامونتان استفاده از رنگ های روشن ، قوی و شاد در اتاقی است که در آن برای شروع یک روز جدید آماده می شود ، مثلا آشپزخانه یا جایی که در آن صبحانه را میل می کنید

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

اتاق خواب مشرقی

اتاق خواب مشرقی

اگر اتاق خوابی کاملا مدرن و امروزی دارید شاید برای تنوع خوب باشد که در صوتر تمایل به تغییر دکوراسیون سبکی کاملا متفاوت یعنی سبک شرقی را انتخاب نمایید .
این سبک امروزه بسیار محبوب است و دو دلیل عمده برای این امر وجود دارد . اول حس همبستگی خانوادگی که در فرهنگ مشرق زمین به وفور مشاهده می شود . شاید یکی از مهم ترین موارد در نزد شرقی ها همین اتحاد و همبستگی خانوادگیست . ناهار ، شام و مناسبت های مهم در خانواده با حضور همه و در کنار هم انجام می شود . این موضوع با تاکید بر فضا در دکوراسیون شرقی کاملا مشهود می باشد .
پس برای این سبک مطمئن شوید فضای اتاق شما به گونه ایست که می تواند مجموعه ای خاص از رنگ ها و وسایل و دکوراسیون را در کنار هم تطبیق دهد . البته لازم نیست فضا به گونه ای باشد که پذیرای سایر افراد خانوده هم باشید این مکان خصوصی است اما باید به گونه ای باشد که همه لوازم ضروری درون ان جای گیرد .
موضوع دیگر علاقه شرقی ها به وفور نعمت و در حقیقت ثروت می باشد این موضوع در دکوراسیون خود را با رنگ های شاد و گرم نشان می دهد . رنگ های قرمز و ابی درخشان و طلایی براق در چنین دکوراسیونی ضروریست . در انتخاب تک تک لوازم به این رنگها دقت کنید و لوازم کوچک تر را به عنوان تزیینات بر روی لوازم اصلی تر قرار دهید . در چنین اتاقی یک قالی مشرقی پر نقش و نگار با رنگ های تند و به خصوص قرمز را فراموش نکنید . قالی را در پایین تخت پهن کنید .
میزهای قرمز رنگ نیز در این سبک جایگاه خاصی دارند . بهتر است دراور و تخت و میز ارایش نیز رنگ مشابهی داشته باشند . لوازم انتیک و عتیقه نیز کاملا مناسب چنین فضایی خواهد بود .
برای صمیمی تر نمودن فضا از صنایع دستی و قاب های زیبا بهره بگیرید . پاراوان های مزین و کمدهای لباس پرنقش و نگا نیز ایده خوبی خواهد بود .
این سبک وقت گیر بوده باید به همه جزییات دقت کنید و صنایع دستی مناسبی را برای اتاق خود انتخاب نمایید .

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

دکوراسیون اتاق خواب با الهام از هاوائی

دکوراسیون اتاق خواب با الهام از هاوائی

برای دکوراسیون از هر موضوعی میتوان الهام گرفت و از هر ایده ای کمک گرفت و چند مدل مختلف را با هم تلفیق کرد. حتما احتیاج نیست تمام وسایل دقیقا شکل همانی باشد که در تصاویر میبینید و احتیاج به وسایل گرانقیمت برای زیباتر شدن هم نیست فقط ایده بگیرید. لوستر که برگهای بزرگی دارد و دیوارها که با گل نقاشی شده سبدی با گلهای مصنوعی پر شده و شیشه ای ارزان روی آن تبدیل به میزی زیبا شده و آینه ای با تزئین گل محیط را بیشتر دریائی کرده با دیوارهائی برنگ آب دریا با بالشی از ساحل در خاطر ما شمال و لب دریا را تداعی میکند.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

نکاتی درباره دکوراسیون مدرن

در طراحی‌های مدرن، فضا و چیدمان حرف اول را می‌زنند. تناسب عالی و چشم‌گیر، مجموعه‌ای از آخرین فناوری و ابزارهای نوردهی، از نکات بارز فضای مدرن در این تصویر هستند.
رنگ یاسی روشن از دسته رنگ‌های خنثی است که خطای دید را در فضا بیشتر می‌کند و حس بزرگ‌تر بودن فضا را به افراد القا می‌کند. اگر می‌خواهید رنگ مناسبی را برای خانه‌ای مدرن با زوایای شکسته بسیار انتخاب کنید، رنگ یاسی را که یکی از گزینه‌های بسیار ایده آل و مناسب است، برگزینید.
با استفاده از کف‌پوش‌های براق چوبی، فضایی ساده، مدرن و در عین حال، شاعرانه پدیدار می‌شود. در کنار مبلمان ساده و کاربردی امروزی استفاده از کف‌پوش‌های چوبی، جلوه‌ای طبیعی به خانه می‌دهد و فضایی گرم و راحت برای به پایان رساندن خستگی‌های روزانه در خانه خلق می‌کند. برخلاف زمینه بسیار ساده و بی‌پیرایه مخلوطی از رنگ‌های گرم و زیبا مانند کرم و قهوه‌ای روشن را برای مبلمان، بنفش تیره را برای پرده‌ها و فرش، یاسی و لیمویی را برای کوسن‌ها می‌بینید که با استفاده از این رنگ‌ها توجه هر کسی به محدوده استراحت جلب می‌شود. اتاق نشیمن را می‌توانید مملو از کوسن‌های رنگی کنید تا فضای استراحت را با دیگر فضاهای خانه متفاوت سازید.
چیدن مبلمان اتاق‌نشیمن به صورت دایره‌ای یا نعلی شکل، احساس در جمع بودن را القا می‌کند و برقراری ارتباط در این نوع چیدمان‌ها بسیار ساده‌تر و صمیمی‌تر است. به‌طور معمول، اتاق‌های نشیمن مرکزیت دارند، این مرکزیت می‌تواند به‌وسیله شومینه و یا منبع نور و یا پنجره‌ای رو به نمایی زیبا باشد. در این تصویر میز سبزرنگ و فرش بنفش تیره با داشتن رنگ‌های تند به فضای نشیمن مرکزیت داده‌اند.
استفاده از گل و گیاه در خانه‌هایی که به سبک مدرن چیدمان شده‌اند، بسیار توصیه می‌شود، چرا که موجب تلطیف فضای خانه با آن خطوط راست و زوایای شکننده می‌شوند. همچنین از دیگر مزایای استفاده گل و گیاه، ارتقای روحیه اعضای خانواده است.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

نکاتی درباره کف‌پوش‌ها

قبل از انتخاب رنگ کف‌پوش‌‌ها، باید نوع آن را انتخاب کنید. هنگام انتخاب هر نوع کف‌پوش‌، سعی کنید حتما جنس باکیفیت‌تر را بخرید. اگرچه کف‌پوش‌‌های مرغوب‌تر، گران‌ترند اما ارزش پولی را که خرج می‌کنید، دارند. یادتان باشد که کف‌پوش‌‌های باکیفیت بیشتر عمر می‌کنند.
حالا باید ببینید از هر کدام از اتاق‌ها و فضاهای خانه چه استفاده‌هایی می‌شود و حجم تردد افراد در هر کدام از این فضاها چقدر است. برای مثال، آشپزخانه و حمام از مکان‌هایی هستند که کف‌پوش‌های مقاوم و در عین‌حال زیبا لازم دارند یا برای مثال اتاق‌خواب‌ و اتاق نشیمن بنا به نوع استفاده‌ای که از آنها می‌شود، به پوششی احتیاج دارند که گرم، مقاوم و قابل شستشو باشد. با در نظر گرفتن همین فاکتورهاست که استفاده از کف‌پوش‌های با پرزهای نرم و رنگ ملایم برای اتاق خواب‌ها، توصیه می‌شود.
اگر کف خانه‌تان ناهمواری دارد، می‌توانید موکت یک‌پارچه و ثابت را به عنوان کف‌پوش‌ انتخاب کنید. این نوع کف‌پوش‌ نه تنها رنگ، بافت و نقش را به اتاق شما می‌آورد، بلکه به گرم شدن اتاق‌ها هم کمک می‌کند. موکت، در عین ‌حال طنین صدا را هم می‌گیرد. به عبارت دیگر موکت یک نوع عایق صوتی و حرارتی محسوب می‌شود.
استفاده از فرش، قالی و قالیچه علاوه بر اینکه یک فضای شرقی و سنتی خلق می‌کند، می‌تواند یک فضای بزرگ را به چند فضای کوچک‌تر تقسیم کند تا هر فضا کاربری خاص خودش را داشته باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های فرش، قالی و قالیچه این است که به‌راحتی قابل حمل است و آسان جابه‌جا می‌شود.
استفاده از فرش در فضاهای کوچک و اتاق‌هایی با متراژ پایین موجب می‌شود که فضا کوچک‌تر به نظر رسد، ولی در اتاق‌ها و سالن‌های بزرگ برای رسیدن به القای حس رسمی بی‌نظیرند.
هرگز رنگ‌های کدر را برای کف‌پوش‌تان انتخاب نکنید، چرا که موجب القا شدن حس کهنگی و کثیفی به محیط اطراف می‌شود.
برای برقرای ارتباط بین فضای نشیمن، پذیرایی و غذاخوری بهتر است از فرش‌های گرد و بیضی استفاده کنید و برای تفکیک فضاها از فرش‌های مربع و مستطیل استفاده کنید.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

اتاق خواب ویکتوریایی

برای ایجاد اتاق خواب ویکتوریایی موراد زیر را در نظر داشته باشید
۱) بر روی میز کنار تخت یک رومیزی قیطان کاری و گلدوزی شده قرار دهید
۲) یک گلدان قدیمی نقش دار را با برگهای درخت نخل و مقداری سرخس پر کرده و بر روی میز قرار دهید .
۳) تعدادی پارچ و جام شیشه ای که با صدف بر روی آنها کار شده است را در کنار پنجره و یا روی میز قرار دهید .
۴) بر روی کوسن ها و متکاها نوارهای چیتی رنگی بدوزید و در دو انتهای پشتی به این نوارها روبان هایی را گره بزنید .
۵) پرده های پرچین و نقش دار به همراه ربان را در اتاق استفاده کنید .
۶) سبدهای چوبی را با ربان و نوارهای رنگی آویزان کرده و بر روی قفسه قرار داده و خرده ریزهای خود را درون آن قرار دهید .

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین نقاط منزل است زیرا شما بسیاری از وقت خود را در این مکان می گذرانید . اتاق خواب باید مطابق سلیقه شخصی شما چیده شود و حتی می تواند خانه کوچک دیگری درون خانه شما باشد . اتاق خواب جایی بسیار خاص و محل کسب ارامش و استراحت کردن است .
طرح های مختلفی هست که می توانید در تنظیم دکوراسیون یا تغییر دکوراسیون اتاق خوابتان از انها بهره مند شوید . اما قبل از خواندن نکات دکوراسیونی مربوط به اتاق خواب و اشنایی با اناوع طراحی ها و سبک های این قسمت از منزل به ایده ها و سلیقه خود دقت نمایید .
در ابتدا سبک خاصی را انتخاب نمایید . انواع سبک های مختلف دکوراسیونی که رواج زیادی نیز دارند که تعدادی از انها به شرح زیر می باشند .
▪ سبک مصری :
رنگ طلایی در لوازم مصری بسیار محبوب می باشد و به نوعی یادآور شکوه درونی اهرام است . همچنین در ایجاد این سبک می توانید از نقاشی ها و پاپیروس های هندی که در اهرام و مقبره های زیبا متدوال بوده است استفاده کنید.
▪ سبک یونانی و رومی :
این دو سبک تقریبا مشابه می باشند و گفته می شود که رومی ها بعضی از هنرهای یونانی ها را پذیرفته و توسعه دادند که از جمله انها معماری بوده است . در هر دو سبک تاکید خاصی بر ایجاد ستون های تزئینی می شود و اگر اتاق خواب شما به اندازه کافی بزرگ است استفاده از این سبک ها ایده خوبی است .
▪ سبک گوتیک :
اگر به رنگ سیاه ، تصاویر و مجسمه های عجیب و کلا چیدمانی غیر عادی علاقه دارید به سراغ این سبک بروید . اگر می خواهید اتاق خواب شما نمایی منحصر و خیره کننده داشته باشد این سبک مناسب شماست .
▪ سبک های مشرقی و مدرن :
معروف ترین سبک شرقی در حقیقت همان اتاق خواب های ژاپنی است اما می تواند شامل سایر نقاط اسیایی مثل کشور خودمان ایران و به کمک صنایع دستی خاص آن باشد . سبک مدرن هم که می تواند اصلا مایه ای از شرق نداشته باشد . در طراحی مدرن باید از لوازم صنعتی جدید و لوازم ساده و کوچک بهره جست .
پس در ابتدا دقت کنید که سبک مورد نظرتان چیست و بعد انواع و اقسام ایده ها به سوی شما خواهد امد .
● اتاق خواب خود را منحصر به فرد کنید
شما می توانید اتاق خواب خود را بدون کمک از مجلات و کتب دکوراسیونی نیز طراحی نمایید . تنها کافیست به طرح فعلی اتاق خود و لوازمتان نگاه کنید و بعد طرح بدهید .
نکته مهم شروع به کار با توجه به علایقتان است . از چیزهای ساده مثل رنگ یا طرح یا سمبل مورد علاقه تان شروع کنید و از محیط خود ایده بگیرید .

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

اتاق خواب رمانتیک

دکوراسیون اتاق خواب رمانتیک

در طراحی یک اتاق خواب رمانتیک بهترین راه در نظر گرفتن روحیه و خواسته های خودتان است و با پیاده سازی آنها در محیطی ارام و رمانتیک خواهید بود . در زیر نکاتی است که به شما کمک خواهد کرد :
▪ به هیچ عنوان از نورهای درخشان و زننده استفاده نکنید .
▪ مبلمان اتاق را تا حد ممکن راحت و ساده انتخاب کنید
▪ یک ظرف قشنگ محتوی شوکلات های زیبا یا میوه های خوشرنگ و ریز مثل توت فرنگی بر روی میز توالت زیبایی و ارامش خاصی به همراه دارد .
▪ بر روی میزهای کنار تخت یا بر روی میز توالت شمع های معطر قرار دهید .
▪ از تخت های دارای سایه بان استفاده کنید و حریرها و دراپه های زیبا برای ان انتخاب نمایید
▪ یک اتاق خواب رمانتیک باید محل ساکتی باشد که به شما حتی اجازه شنیدن نفس های همسرتان را نیز بدهد پس هیچ گاه تلویزیون را در چنین اتاقی قرار ندهید و تا حد امکان از پرده های زخیم و چندلایه استفاده کنید .
▪ موسیقی رمانتیک مناسب اتقا خواب رمانتیک است پس دستگاه سی دی خود را در دسترس قرار دهید .
▪ از پارچه های مخملی و حریر قرمز رنگ ، البالویی یا رنگ هایی با مایه قرمز استفاده کنید .
▪ بر روی تخت کوسن های نرم و زیادی قرار دهید .
▪ می توانید از چراغ هایی با نور قرمز ملایم یا صورتی استفاده نمایید
▪ از عود و سایر چیزهای خوشبو استفاده نمایید
▪ می توانید عطر مورد علاقه خود را در صورت ملایم بودن بر روی تخت بپاشید .

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر