آموزش میوه آرایی

گرم كردن شیر نوزاد

ـ شیشه شیر را در یك قابلمه داغ (نه در حال جوشیدن) حاوی آب قرار داده یا شیشه را زیر شیر آب داغ برای چند دقیقه نگاه دارید.
۲ـ زمانی كه احساس كردید شیشه گرم شده، آرام آن را تكان دهید تا گرما به همه نقاط آن منتقل شود.
۳ـ شیشه را مجددا داخل آب داغ قرار دهید كه محتوی آن كاملا گرم شود.
۴ـ حرارت شیر داخل شیشه را با چكاندن چند قطره بر روی داخل مچ دست امتحان كنید. مایع باید نیمه گرم تا گرم باشد.
۵ـ اگر مایع خیلی داغ است، چند دقیقه صبر كنید تا خنك‏تر شود. همیشه قبل از تغذیه كودك حرارت مایع را دوباره امتحان كنید.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

مکمل‌های مورد نیاز برای نوزادان

شیر مادر و ذخیره غذائی خود نوزاد، بیشتر نیازهای غذائی کودک را در ۴ تا ۶ ماه اول تأمین می‌کند. از ۴ تا ۶ ماهگی به بعد کودک از غذاهای کمکی مثل برخی از آب میوه‌ها و سر لاک و آب سبزیجات می‌تواند در کنار شیر مادر استفاده کند تنها مواد غذائی که نوازد در چندین ماه اول به آنها نیاز مضاعف دارد ویتامین‌های D، فلوراید و آهن است.
بیشتر متخصصین برای این باورند که شیر مادر حاوی میزان کافی ویتامین D نمی‌باشد. بنابراین توصیه می‌شود که از زمان تولد مصرف مکمل ویتامین D اغاز شود. نوزادان معمولاً دارای ذخیره کافی آهن تا حدود ۴ تا ۶ ماهگی می‌باشند؛ پس از آن زیر نظر پزشک مصرف مکمل آهن آغاز می‌شود مصرف فلوراید زیر نظر پزشک برای جلوگیری از خرابی دندان‌ها در آینده نیز توصیه می‌گردد، زیرا که شیر مادر حاوی فلوراید کافی نمی‌باشد.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

مزیت‌های شیر مادر

شیر مادر برای رساندن موادغذائی مورد نیاز به نوزاد ایده‌آل است: ترکیب بی‌نظیر چربی در شیر مادر همراه با آنزیم‌های موجود به جذب چربی شیر توسط نوزاد کمک زیادی می‌کنند. چربی شیر مادر حاوی مقدار زیاد اسید چرب لازم (اسید لینولئیک) است که بدن نوزاد به آن نیاز مبرم دارد.
نشاسته شیر مادر به صورت لاکتوز و پروتئین آن بیشتر به صورت آلفا ـ لاکتوآلبومین است که جذب آن برای نوزاد بسیار آسان است. شیر مادر همچنین حاوی مقدار کافی از ویتامین‌ها و املاح معدنی است.
در کنار مواد غذائی، شیر مادر حاوی مواد ضد باکتری برای جلوگیری از عفونت‌های باکتریائی در دستگاه گوارش نوزاد است. لاکتوفرین موجود در شیر مادر نیز علاوه بر تأمین بخشی از نیاز غذائی نوزاد به صورت یک مادهٔ ضد باکتری عمل می‌کند.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

شیردادن نامنظم به نوزادان و عوارض ناشی از آن

وقتی كه از روی نظم خاص و به طور منظم به نوزاد خود شیر دهید ممكن است آب بدن نوزاد كم شود و میزان سدیم موجود در خونش بیش از اندازه شود كه این حالت زمانی رخ می دهد كه مادر میزان نامناسبی از شیر خود را به نوزاد خود بدهد و میزان ناكافی شیر مادر به نوزاد منتقل شود. كم دوشیدن شیر از سینه مادر باعث ازدیاد سدیم در شیر می شود و این میزان بالای سدیم به نوزاد منتقل می شود كه این حالت اصلاً خوب نیست و چنانچه آب بدن نوزاد شما كم شود باید شیر مادر با یك فرمول دیگر تكمیل شود (مكملی به آن اضافه شود) یا شیر مادر را از یك منبع دیگر تهیه كرد. پزشكان به مادران جوان بخصوص آنهایی كه نوزاد اول خود را به دنیا می آورند، توصیه می كنند كه به طور منظم و زیاد شیر خود را بدوشند زیرا در چند هفته اول تولد نوزاد توان مكیدن زیاد سینه مادر را ندارد و نمی تواند به اندازه كافی و مناسب شیر بنوشد، بنابراین شیر در سینه مادر جمع می شود.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

چه مواد غذایی برای مادران شیرده مجاز نیست؟

۱) دم كرده های گیاهی : گاهی دم كرده های گیاهی مثل چای نعناع و گل گاو زبان موجب بروز اثرات جانبی مثل تهوع و استفراغ در مادر می شود و تركیبات این نوشیدنی ها وارد شیر شده و امكان دارد همین اثرات در نوزاد هم بروز كند.
۲) كافئین : كافئین وارد شیر مادر شده و موجب تحریك پذیری نوزاد می شود. بنابراین توصیه می شود مادر شیرده كمتر از ۲ لیوان در روز قهوه و كوكا مصرف كنند ، شكلات و كاكائو هم دارای تئوبرومید است كه مانند كافئین محرك است و بهتر است مصرفش محدود شود.
۳) قند مصنوعی : اثر قندهای بدون كالری و محصولات شیرین وبدون قند بر نوزاد نامشخص است. پس بهتر است مصرف این مواد در شیردهی محدود شود.
۴) ادویه جات زیاد : مصرف زیاد ادویه طعم شیرمادر را عوض می كند كه بهتر است در شیردهی كمتر ادویه مصرف شود.
رژیم غذایی زنی كه شیر می دهد باید غنی از پروتئین ، كلسیم ، آهن و ویتامین باشد. یك سوم نیاز برای ترشح شیر از ذخایر چربی بدن كه در سه ماهه ی سوم تشكیل شده است، تامین می شود و دو سوم دیگر باید از طریق تغذیه بر آورده شود.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

لزوم تغذیه با شیر مادر

سال ها است كه نقش اساسی تغذیه با شیر مادر در رشد و سلامت كودكان و همچنین سلامت مادران شناخته شده است و به تنهایی در شش ماه اول تولد برای شیرخوار كافی است. در شش ماه دوم تولد انرژی لازم پنجاه درصد از شیر مادر و پنجاه درصد از تغذیه تكمیلی تأمین می شود.
آموزش به مادران هنر است كه به مادران گفته شود همه آنها قادر به شیر دادن هستند و این باور باید به آنها تفهیم گردد.
متوسط جهانی تغذیه نوزادان با شیر مادر در كشورهای پیشرفته رقمی در حدود ۶۵ درصد است لذا به نظر می رسد كم شدن آموزش مادران و افزایش تبلیغات كارخانه های تولیدكننده شیرخشك در بروز سیر نزولی استفاده از شیر مادر طی سال های گذشته تأثیرگذار بوده است.
رئیس انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر كشور در رابطه با این سیر نزولی گفت: در حالی كه آمار استفاده از شیر مادر برای تغذیه نوزادان در شش ماه نخست تولد آنها به ۶۵ درصد در حدود یك دهه قبل می رسید، این رقم اكنون به ۲۸ درصد كاهش یافته است.
دكتر علیرضا مرندی افزود: عدم رعایت قانون حمایت از شیر مادر و اجبار مادران توسط كارفرمایان و مهدهای كودك به استفاده از شیر خشك به جای شیر خود نیز از جمله عوامل موثر در كاهش تغذیه كودكان با شیر مادر در كشور است.
وی با بیان این مطلب كه استفاده از شیر مادر برای تغذیه كودكان ضریب هوشی آنان را ۱۴ درصد افزایش می دهد اظهار داشت: علاوه بر این اثرات عاطفی و احساس تغذیه با شیر مادر روی كودكان غیرقابل چشم پوشی است.
دكتر مرندی اظهار داشت: كودكانی كه از شیرخشك استفاده می كنند در مقایسه با كودكانی كه شیر مادر می خورند ۲۵ برابر بیشتر اسهال گرفته و میزان مرگ و میر آنان ۱۷ برابر بیشتر است.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

تغذیه شیرخوار با شیر گاو

كودكان قبل از سن یكسالگی نباید شیر گاو مصرف كنند. تعجب نكنید زیرا بدن نوزادان به شیر مادر- و نه شیر فرآوری نشده گاو- نیاز دارد و اگر مادری نمیتواند بنا بر دلایلی به كودك خود شیر بدهد بهتر است به دنبال شیر خشك غنی شده با آهن كه از شیر معمولی درست شده باشد بگردد.این به معنای اجتناب كلی از مصرف شیر گاو نیست بلكه بیانگر این لست كه مصرف شیر مادر و شیر های خشك غنی از اهن در درجه اول اولویت قراردارند. به عبارت دیگر شیر گاو بهترین منبع دربردارنده مواد غذایی برای نوزادان نیست. حقیقت این است كه در تولید شیرهای خشك شیر گاو بعنوان منبع پروتئین، چربی و كربوهیدرات استفاده میگردد. اما مواد دیگری نیز هنگام تولید به آن افزوده می شود.اگر بجای شیر خشك به نوزاد شیر گاو فرآوری نشده داده شود بعد از مدتی ممكن است علایم كمبود بعضی از مواد مغذی نظیر آهن، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین E ظاهر گردد. شیر گاو همچنین دارای مقادیر بیش از حد لازم سدیم است كه این مقدار اصلا برای نوزاد نیاز نیست. همچنین از آنجایی دستگاه گوارشی نوزاد هنوز تكامل نیافته است لذا مصرف مقادیر زیاد پروتئین موجب از دست دادن خون- از ناحیه روده ای معده ای- و به تبع آن كاهش ذخیره آهن در بدن نوزاد گردد.
بنابراین قبل از سن یكسالگی تنها مصرف شیرهای خشك فرآوری و غنی شده میتوانند نیازهای تغذیه ای نوزادان را برآورده نماید.همچنین در مورد كودكانی كه ممكن است بطور ارثی آمادگی ابتلا به آلرژی غذایی داشته باشند عدم مصرف هر نوع شیری غیر از شیر مادر میتواند باعث شود كه دستگاه گوارشی آنها بخوبی تكامل یافته و احتمالا در سنین بعد ار یكسالگی بتواند بدون ابتلا به عوارض این آلرژی از هر نوع شیرو غذایی كه تمایل دارند استفاده نماید.
اگر چه هنوز بطور كامل اثبات نشده است اما دلایل زیادی كه وجود دارد بیان میدارند در مورد كودكانی كه بطور ارثی استعداد ابتلا به دیابت وابسته به انسولین را دارند مصرف زودهنگام شیرهای غیر از شیر مادر –قبل از یك سالگی- میتواند یك عامل تسهیل كننده و تسریع بخش باشد.همچنین بیان میشود كه تركیبی از استعداد ارثی و مصرف زودهنگام از شیر گاو میتواند موجب بروز دیابت كودكان گردد.
● چه هنگام میتوانید به كودكانتان شیر گاو بدهید؟
برای اولین سال زندگی شیر مادر یا شیر خشك مهمترین منبع شیر به شمار می آید.شیر گاو برای اولین سال زندگی اصلا مناسب نیست اما از حدود ۷ ماهگی به بعد كمی شیر گاو و یا غذاهایی كه حاوی مقادیر كمی شیر گاو هستند میتوانند به عنوان یك غذای كمكی مورد استفاده قرار بگیرند.
میتوانید شیر را با غذاهای جامد مثل پوره سیب زمینی یا برنج مخلوط كنید و یا میتوانید مقدار كمی شیر را با میوه های تازه مخلوط نمایید. با افزودن ادویه و پوره سبزیجات به شیر میتوانید یك غذای لذیذ و خوشمزه برای كودكتان تهیه كنید.
● شیر گاو، چه وقت و چه مقدار
از چه هنگام میتوان به كودك شیر گاو داد؟ در اولین سال زندگی یك كودك شیر مادر و شیر های خشك بهتر از شیر گاو تشخیص داده شده اند و شیر گاو اصلا برای این امر مناسب نیست . اما از حدود ۷ ماهگی كمی شیر گاو و یا غذاهایی كه حاوی مقادیر بالای شیر هستند بعنوان مهمترین مكمل های غذایی به غذای كودكان افزوده می گردد. راههای زیادی برای آغاز استفاده از شیر گاو وجود دارد مثلا میتوانید آنها را به پوره ها و غذاهای كودكان- تهیه شده از غلات- استفاده نمایید.
همچنین میشود مقداری شیر كامل را با میوه های تازه مخلوط كرد و مصرف نمود. با تركیب نمودن كمی شیر كامل و پوره سبزیجات و كمی ادویه یك غذای عالی برای نوزادان و كودكان تهیه نمود.هر چه سن كودكان افزایش می یابد نگرانی از كمبود كلسیم نیز افزایش می یابد. بیش از بیست درصد از كودكان مقادیر ناكافی از كلسیم را دریافت میكنند. این امر بدان علت است كه اكثر كودكان از نوشیدنیهایی استفاده میكنندكه حاوی مقادیر ناكافی سدیم می باشد.سالهای اولیه زندگی یك كودك زمان رشد و تكامل استخوانهای اوست لذا مصرف مواد غذایی حاوی كلسیم زیاد در این سن بسیار مفید میباشد. در این مورد شیر یك نوشیدنی خوب و مفید است زیرا قند موجود در شیر(لاكتوز) و همچنین ویتامینD موجود در آن از عواملی هستند كه موجب افزایش جذب كلسیم می شوند.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

معجزه شیرمادر

تغذیه با شیرمادر، میزان مرگ و میر نوزادان بر اثر عواملی مانند انواع عفونت ها و سندرم های منجر به مرگ ناگهانی و ضایعات دیگر را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.
شیر مادر حاوی موادی است که حتی از ابتلای نوزادان به ویروس اچ.آی.وی و انواع سرطان ها ممانعت می کند.محققان اعلام کردند نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ۲۰ درصد کمتر از سایر نوزادان دچار مرگ و میر می شوند و هر چه طول دوره شیردهی به نوزاد بیشتر باشد، خطرات مرگ و میر کاهش می یابد.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

بعد از قطع شیردهی ، چه تغییراتی بوجود می آید و وظیفه مادر چیست؟

▪ دانه های چربی روی پستان بتدریج كم می شوند.
▪ مقداری از آب بدن دفع می شود كه خود سبب كاهش وزن مادر می گردد.
▪ ممكن است ترشح شیر تا چند ماه وجود داشته باشد كه شبیه كلستروم بوده، بعد غلیظ تر شده و بالاخره قطع می شود.
▪ مادر باید دریافت كالری روزانه خود را كمتر كند. تا بتواند چربیهای ذخیره شده را از دست بدهد.
▪ برای جلوگیری از شل شدن و افتادگی پستان ها مادر باید ورزش كند به ویژه حركات ورزشی كه در هنگام شنا كردن انجام می شود.
▪ قطع شیردادن به عنوان قطع ارتباط عاطفی تلقی نمی شود بلكه در مواقعی كه كودك نیاز به در آغوش گرفتن دارد ، یا خسته یا افسرده است یا درد دارد مادر باید او را با مهربانی در آغوش گرفته و آرام كند و عشق و علاقه خود را اینبار نه از طریق شیردادن بلكه از طریق نوازش و محبت به او هدیه نماید.

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 

چه زمان و چگونه باید كودك را از شیر گرفت؟

زمان از شیر گرفتن در كشورهای مختلف متفاوت است و آخرین اطلاعات و توصیه ها سنین ۲تا ۴ سالگی را پیشنهاد می كنند . تصمیم در مورد از شیر گرفتن بستگی به شرایط جسمی ، روانی مادر و كودك و ویژگیهای خانواده دارد.
بهترین روش از شیر گرفتن روش تدریجی است كه همراه با عشق و علاقه بوده و هم برای مادر و هم برای كودك بسیار راحت تر است و بدون مشكل و در طی چند ماه اتفاق می افتد. بنابراین بعد از ۲ سال كامل كه كودك از شیرمادر بهره مند شده و در روز ۵ وعده غذا (‌۳ وعده غذای اصلی و ۲ میان وعده) می خورد و مایعات را هم با لیوان می نوشد می توان یك تا دو وعده شیر پاستوریزه یا آب میوه را جایگزین شیر مادر نمود . در این زمان نقش مادر آن است كه خود پیشنهاد شیر دادن را نكند و اگر زمانی هم كودك تمایل به شیرخوردن داشت از او دریغ ننماید، به ویژه وقتی كودك بیمار باشد كه فقط اشتها به خوردن شیر دارد و غذای دیگری را تحمل نمی كند.
در این روش چون از شیرگرفتن آرام آرام است مشكلات عصبی، روانی و تغییرات هورمونی مادر كه در یكباره از شیر گرفتن اتفاق می افتد بوجود نمی آید و كودك نیز دچار ضربه روانی نمی شود. به این ترتیب كودك كم كم علاقه به شیر خوردن را از دست می دهد و ممكن است خودش یكباره آنرا كنار بگذارد.
● بنابراین پیشنهاد می شود مادران عزیز از توصیه های زیر كه فقط به عنوان یك راهنما است، استفاده كنند.
۱- به كودك ، قبل از خواب و صبح هنگام بیدار شدن شیر خودتان را بدهید.
۲- بتدریج وعده های شیر قبل و بعد از ظهر را كم كنید یعنی فاصله شیردادنها را بیشتر نمایید تا خودبخود یك وعده شیردهی حذف شود.
۳- برنامه همیشگی روزانه را عوض كنید مثلاً اگر او را از مهد كودك بر می دارید به جای اینكه به منزل بیایید به فروشگاه یا پارك بروید تا سرگرم شود و هوس شیر خوردن نكند.
۴- سرگرمی های جدید برایش پیدا كنید.
۵- زمان شیرخوردن او را پیش بینی كنید و چیزی در دسترس داشته باشید مثلاً یك میان وعده یا یك نوشیدنی مورد علاقه او را بهمراه داشته باشید.
۶- اگر در صندلی یا محل مخصوصی به كودك شیر می دادید از این محل استفاده نكنید تا كودك بیاد شیرخوردن نیفتد و تقاضای شیر نكند.
۷- اجازه ندهید كودك شما را بدون لباس ببیند و هوس شیر خوردن كند.
۸- در صورت امكان از سایر افراد خانواده كمك بگیرید و هنگامی كه می خواهید وعده صبح شیردادن را قطع كنید سعی كنید زودتر از او از خواب بیدار شوید تا هنگام بیدار شدن او، همسرتان یا یكی دیگر از افراد آشنای خانواده در كنارش باشد.
۹- و بالاخره وعده های شیرخوردن در ساعات شب را بترتیب یك شب در میان و دو شب در میان و … كنید تا خود كودك دیگر تقاضای شیر نكند .

نوشته شده توسط گروه آشپزی در |  لینک ثابت   • 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر